EN

#Odtemnění nebo paskvil?

Poslanci budou 24. listopadu hlasovat, jestli se všechny smlouvy státu povinně zveřejní na internetu. Bohužel někteří z nich (z řad ČSSD a KSČM) chtějí místo zákona zcela nefunkční paskvil. Dejte jim vědět, že Vám zákon není fuk.

#Odtemnění nebo paskvil?

Každý rok utratí český stát 690 miliard korun, aniž by nám řekl za co. Vláda právě schvaluje zákon o zveřejňování smluv státu, který by měl odtemnit jednotlivé částky i jejich přijemce. Zákon je však nyní v ohrožení. Senát jej totiž vrátil poslancům ve zcela nefunkční verzi. Vypadlo z něj zásadní pravidlo, že “neuveřejněná smlouva je neplatná”. Bez něj bude zákon je prázdnou skořápkou.

Řada koaličních i opozičních poslanců již slíbila podpořit původní, vládní verzi zákona. Tlačítko na odtemnění státu tak drží v ruce zejména poslanci ČSSD a premiér Sobotka, ale i někteří další politici. Dejte jim vědět, že Vám zákon není fuk.

Zde je ukázka toho, co poslancům můžete napsat. Níže pak přehled poslanců, u kterých není dosud zřejmé, pro který návrh budou hlasovat, a možností, jak je oslovit.

"Vážený pane poslanče,

prosím, neblokujte zprůhlednění státu.

Poslanci za několik dní schvalují zákon, který občanům zpřístupní detailní informace, jak stát a města nakládají s veřejným prostředky. Domnívám se, že zprůhlednění našeho státu je důležité pro fungující demokracii.

Proto mne mrzí, že vy a vaše politická strana chcete toto odtemnění státu zarazit. A to nenápadně, přijetím zcela nefunkční verze tohoto zákona.

Věřím, že nakonec budete vy a vaši kolegové hlasovat pro smysluplnou verzi, kterou podporují vaši koaliční partneři i část opozice, a nikoliv pro prázdnou skořápku. Zprůhlednění státu je pro mne důležité, protože... (doplňte).

Nebojte se na fungování našeho státu rozsvítit!

S úctou,

... "

 

Přehled poslanců, u kterých není dosud zřejmé, pro který návrh budou hlasovat, a možností, jak je oslovit:

Příjmení Jméno Stranická příslušnost Podepsal/a závazek E-Mail  
           
Adámek František ČSSD ano adamekf@psp.cz @František Adámek
Antonín Pavel ČSSD ano antoninp@psp.cz  
Běhounek Jiří ČSSD ano behounekj@psp.cz @Jiří Běhounek
Benešová Marie ČSSD ne benesovam@psp.cz  
Birke Jan ČSSD ano birkej@psp.cz @Jan Birke
Bohdalová Vlasta ČSSD ano bohdalovav@psp.cz @Vlasta Bohdalová
Böhnisch Robin ČSSD ano bohnischr@psp.cz  
Černý Karel ČSSD ano cerny@psp.cz  
Dolejš Richard ČSSD ne dolejsr@psp.cz @Richard Dolejš
Foldyna Jaroslav ČSSD ne foldynaj@psp.cz @Jaroslav Foldyna
Gabrhel Vlastimil ČSSD ne gabrhelv@psp.cz  
Hamáček Jan ČSSD ano junekj@psp.cz @Jan Hamáček
Havíř Pavel ČSSD ano havirp@psp.cz @MUDr. Pavel Havíř
Holík Pavel ČSSD ne holikp@psp.cz @Mudr Pavel Holík
Huml Stanislav ČSSD ano humls@psp.cz @Stanislav Huml
Chovanec Milan ČSSD ano chovanecm@psp.cz @Milan Chovanec
Chvojka Jan ČSSD ano chvojkaj@psp.cz @Jan Chvojka
Jakubčík Igor ČSSD ano jakubciki@psp.cz @Igor Jakubčík
Jandák Vítězslav ČSSD ano jandakv@psp.cz @Vítězslav Jandák
Kailová Zuzana ČSSD ne kailovaz@psp.cz @Zuzana Kailová
Klučka Václav ČSSD ne kluckav@psp.cz  
Kořenek Petr ČSSD ano korenekp@psp.cz @Petr Kořenek
Koskuba Jiří ČSSD ano koskubaj@psp.cz  
Krákora Jaroslav ČSSD ne krakoraj@psp.cz  
Mládek Jan ČSSD ano mladekj@psp.cz @Jan Mládek
Novotný Josef ČSSD ano novotnyj1@psp.cz @Josef Novotný
Nytrová Pavlína ČSSD ano nytrovap@psp.cz @Pavlína Nytrová
Petrů Jiří ČSSD ano petruj@psp.cz  
Pleticha Lukáš ČSSD ano pletichal@psp.cz @Lukáš Pleticha
Ploc Pavel ČSSD ano plocp@psp.cz  
Rykala Adam ČSSD ano rykalaa@psp.cz @Adam Rykala
Sklenák Roman ČSSD ano sklenakr@psp.cz @Roman Sklenák
Sobotka Bohuslav ČSSD ano sobotka@psp.cz @Bohuslav Sobotka
Strnadlová Miroslava ČSSD ano strnadlovam@psp.cz @Miroslava Strnadlová
Stupčuk Štěpán ČSSD ano stupcuks@psp.cz @Štěpán Stupčuk
Syblík Zdeněk ČSSD ano syblikz@psp.cz @Zdeněk Syblík
Tejc Jeroným ČSSD ano tejcj@psp.cz @Jeroným Tejc
Toufar Lubomír ČSSD ano toufarl@psp.cz @Lubomír Toufar
Urban Milan ČSSD ano urbanm@psp.cz @Milan Urban
Váhalová Dana ČSSD ano vahalovad@psp.cz @Dana Váhalová
Váňa Roman ČSSD ne vanar@psp.cz @Roman Váňa
Velebný Ladislav ČSSD ano velebnyl@psp.cz @Ladislav Velebný
Votava Václav ČSSD ano votavav@psp.cz @Václav Votava
Wernerová Markéta ČSSD ne wernerovam@psp.cz @Markéta Wernerová
Zaorálek Lubomír ČSSD ano zaoralek@psp.cz @Lubomír Zaorálek
Zavadil Jaroslav ČSSD ano zavadilj@psp.cz  
Zemánek Jiří ČSSD ne zemanekj@psp.cz @Jiří Zemánek
Zemek Václav ČSSD ano zemekv@psp.cz @Václav Zemek
           
Pilný Ivan ANO 2011 ano pilnyi@psp.cz @Ivan Pilný
           
Bartošek Jan KDU-ČSL ano bartosekj@psp.cz @Jan Bartošek
           
Horáček Václav TOP 09 ano horacekv@psp.cz @Václav Horáček
           
Pražák Karel Úsvit ano prazakk@psp.cz @Karel Pražák
           
Adam Vojtěch KSČM ano adamv@psp.cz  
Aulická Jírovcová Hana KSČM ne aulickah@psp.cz  
Bebarová Rujbrová Zuzka KSČM ne bebarovaz@psp.cz  
Borka Jaroslav KSČM ne borkaj@psp.cz  
Černý Alexander KSČM ne cernya@psp.cz  
Číp René KSČM ano cipr@psp.cz  
Dolejš Jiří KSČM ano dolejsj@psp.cz  
Filip Vojtěch KSČM ne filip@psp.cz, ov.budejice@kscm.cz
Grebeníček Miroslav KSČM ano grebenicekm@psp.cz  
Grospič Stanislav KSČM ano grospics@psp.cz  
Halíková Milada KSČM ano halikovam@psp.cz  
Hubáčková Gabriela KSČM ano hubackovag@psp.cz  
Klán Jan KSČM ano klanj@psp.cz  
Koníček Vladimír KSČM ano konicekv@psp.cz  
Kováčik Pavel KSČM ne kovacik@psp.cz  
Luzar Leo KSČM ano luzarl@psp.cz  
Mackovík Stanislav KSČM ne mackoviks@psp.cz  
Marková Soňa KSČM ano markovas@psp.cz  
Matušovská Květa KSČM ano koncickak@psp.cz  
Nekl Josef KSČM ne neklj@psp.cz  
Nohavová Alena KSČM ano nohavovaa@psp.cz  
Ondráček Zdeněk KSČM ano ondracekz@psp.cz  
Opálka Miroslav KSČM ano opalkam@psp.cz   
Pěnčíková Marie KSČM ne pencikovam@psp.cz  
Pojezný Ivo KSČM ano pojeznyi@psp.cz  
Semelová Marta KSČM ano semelovam@psp.cz  
Snopek Václav KSČM ano snopekv@psp.cz  
Šenfeld Josef KSČM ano senfeldj@psp.cz  
Šidlo Karel KSČM ano sidlok@psp.cz  
Valenta Jiří KSČM ano valentaj@psp.cz  
Vondrášek Josef KSČM ano vondrasekj@psp.cz  
Vostrá Miloslava KSČM ne vostram@psp.cz  
Zahradníček Josef KSČM ne zahradnicekj@psp.cz  
           

 

A nezapomeňte nám dát vědět, jak na Vaši výzvu poslanci reagovali, na info@rekonstrukcestatu.cz.

Co přináší senátní verze a proč už je lepší vůbec nic čtěte v našem blogu zde.
Podrobnosti k zákonu najdete na webu: www.odtemneni.cz

 


Pomozte prosadit zákony Rekonstrukce státu

Chci přispět na monitoring slibů