Rekonstrukce státu se setkala s vedením hnutí ANO

Doporučujeme

Zachrání poslanci přístup občanů k informacím o veřejné správě?

10. 2. 2019

Na konci listopadu jsme jednali s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a poslanci Radkem Vondráčkem a Janem Sedláčkem, kteří jsou v klubu ANO garanty rekonstrukčních zákonů.

A jaké jsou výsledky setkání?

 • Domluvili jsme se na další spolupráci ve formě pravidelných schůzek, abychom měli aktuální informace o přípravě jednotlivých zákonů a dalších krocích.
 • ANO seznámí Rekonstrukci státu s postupem k zadání dopadové studie k zákonu o registru smluv. Protože je zákon projednáván ve Sněmovně již rok, navrhne ANO zařazení zákona nejpozději na únorové sněmovní schůzi.
 • ANO bude usilovat o to, aby vznikla pracovní skupina, která vydefinuje sporné body u zákona o financování politických stran a představí harmonogram jeho projednávání. Rekonstrukce státu zašle stanovisko ohledně řešení nezávislého dozorového orgánu zástupcům hnutí ANO.
 • Předseda Babiš zašle dopis ministrovi Dienstbierovi s žádostí o předložení prováděcího zákona o rozšíření pravomocí NKÚ a novely zákona o střetu zájmů ohledně úpravy majetkových přiznání politiků.
 • Znovu se uvidíme s poslanci hnutí ANO - garanty jednotlivých témat v prosinci a v polovině ledna se opět sejdeme ve stejné sestavě i s předsedou hnutí.

  Přidejte se k dalším 42898 občanům,
  kteří dostávají informace o tom, kdo z politiků se zasazuje
  o odpovědný a transparentní stát - a kdo ne.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách.
  Více o zpracování osobních údajů.