Rekonstrukce státu se setkala s vedením hnutí ANO

Rekonstrukce státu se setkala s vedením hnutí ANO

Sdílet: 28. 11. 2014

Na konci listopadu jsme jednali s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a poslanci Radkem Vondráčkem a Janem Sedláčkem, kteří jsou v klubu ANO garanty rekonstrukčních zákonů.

A jaké jsou výsledky setkání?

  • Domluvili jsme se na další spolupráci ve formě pravidelných schůzek, abychom měli aktuální informace o přípravě jednotlivých zákonů a dalších krocích.
  • ANO seznámí Rekonstrukci státu s postupem k zadání dopadové studie k zákonu o registru smluv. Protože je zákon projednáván ve Sněmovně již rok, navrhne ANO zařazení zákona nejpozději na únorové sněmovní schůzi.
  • ANO bude usilovat o to, aby vznikla pracovní skupina, která vydefinuje sporné body u zákona o financování politických stran a představí harmonogram jeho projednávání. Rekonstrukce státu zašle stanovisko ohledně řešení nezávislého dozorového orgánu zástupcům hnutí ANO.
  • Předseda Babiš zašle dopis ministrovi Dienstbierovi s žádostí o předložení prováděcího zákona o rozšíření pravomocí NKÚ a novely zákona o střetu zájmů ohledně úpravy majetkových přiznání politiků.
  • Znovu se uvidíme s poslanci hnutí ANO - garanty jednotlivých témat v prosinci a v polovině ledna se opět sejdeme ve stejné sestavě i s předsedou hnutí.
    Sdílet: