Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Hlídáme mantinely demokracie

Vyzýváme politiky k odpovědnému a demokratickému vládnutí a hlídáme, zda nepřekračují hranice svých pravomocí. V případě ohrožení se snažíme oslabení demokracie předejít.

Hlídáme, jestli politici respektují základní demokratické principy. Soudy a média musí zůstat nezávislé, politici musí dodržovat ústavu, opozice nesmí být vyloučena z diskuze nad zákony. Bedlivě sledujeme politické dění a navrhujeme řešení, jak hrozby pro demokratické fungování státu odvracet. Spustili jsme také Síť k ochraně demokracie, ve které sdílíme důležité informace i návrhy řešení se všemi, komu demokracie není lhostejná.

Koordinujeme Síť k ochraně demokracie

Síť monitoruje politické dění, hodnotí rizika pro demokracii a přináší řešení k jejich odvrácení. Propojuje experty, veřejnost, spolky a firmy z různých názorových bublin. Jejím posláním je upevňovat základní hodnoty, které nás napříč názory a postoji spojují.

SÍŤ K OCHRANĚ DEMOKRACIE

Vládnoucí strany se střídají, ale pravidla zajišťující svobodu a demokracii musí přetrvat. Čím přesněji a věcněji vytyčíme mantinely pro politickou hru, tím se aktuální politická situace rychleji vyjasní a uklidní.
Pavel Franc Iniciátor Rekonstrukce státu, CEO Frank Bold
Připojím se k výzvě
Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.
Pomůžu jako dárce

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!

Stáhněte si aplikaci Reflektor a zapojte se do hodnocení politiků s námi

Google PlayApp Store