Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Prosazujeme protikorupční zákony

Monitorujeme legislativu a připravujeme návrhy zákonů pro transparentní stát a dobrou veřejnou správu, za které lobbujeme u politiků a po prosazení hlídáme jejich naplňování.

V posledních dvou volebních obdobích jsme pomohli prosadit devět zákonů, které už dnes šetří státu miliardy tím, že omezují příležitosti pro korupci. Máme ale před sebou nové výzvy. Usilujeme o rozšíření kontroly NKÚ na krajské a obecní firmy, kde často unikají miliardy. Pracujeme na tom, aby firmy s utajenými vlastníky nečerpaly peníze z veřejných zdrojů. Chceme zlepšit dohled nad veřejnými zakázkami a zasadit se o to, že digitalizace státu proběhne bez zbytečných průtahů.

Politici často s našimi návrhy souhlasí, ale trvá jim dlouho, než se rozhoupou k činu. To říkáme snad nejčastěji: “Udělejte to teď.”
Lukáš Kraus právník a lobbista

Podpořte činnost Rekonstrukce státu

Díky vám každodenně sledujeme, jak probíhají práce na zákonech. Týden co týden se scházíme s politiky, připravujeme podklady a sepisujeme stanoviska ke konkrétním návrhům. Informujeme veřejnost a média, zapojujeme naše ambasadory do lobbingu a o zákony se staráme i po jejich prosazení. A funguje to! Vážíme si vašeho partnerství i vašich podnětů, protože jen díky nim je naše činnost možná. Děkujeme!

Budu na příjmu

Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.
Pomůžu jako dárce

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!