Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Chystáme kulatý stůl o služebním zákonu

Chystáme kulatý stůl o služebním zákonu

  Sdílet: 29. 04. 2013

  Vládní návrh zákona k úředníkům nesplňuje základní požadavky na odpolitizování státní správy. Vzhledem k tomu, že zákon je špatně nastavený už v samotných základech, revizi dílčích opatření nepovažujeme za dostatečnou. Dlouhodobě proto usilujeme o oživení diskuzí o služebním zákoně 218/2002, který je kvalitní a novelizacemi upravitelný do podoby, která by kvalitně a systematicky řešila postavení českých úředníků.

  ČR je jediná země Evropské unie, která nemá tento zákon platný. Tlak na přijetí zákona v dohledné době je tak pochopitelný, nicméně přijmout rychle špatný zákon situaci pouze dále a trvale zhorší.
  Rekonstrukce státu proto vítá snahu ČSSD oživit diskuze o novelizaci neúčinného služebního zákona a v souvislosti s tím připravuje odborný kulatý stůl k tomu tématu. Akce bude zaměřená na možnost rozmražení stále odkládaného zákona 218/2002 a přizváni budou zástupci všech parlamentních stran.

  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!