Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Témata

Děláme vše pro to, aby náš stát byl moderní, demokratický, spravedlivý a přívětivý ke svým občanům. Chceme politiku bez korupce a státní správu, která odpovídá nárokům 21. století.

Odolnější Česko

Ruská invaze na Ukrajinu ukázala dlouho neřešený problém, kdy v Česku mohou snadno působit a podnikat zástupci a spojenci organizovaného zločinu, teroristických skupin i nepřátelských mocností. Mohou prát špinavé peníze a dokonce i čerpat veřejné peníze. Je nejvyšší čas tomu zamezit a vytvořit Odolnější Česko.

Témata

Děláme vše pro to, aby náš stát byl moderní, demokratický, spravedlivý a přívětivý ke svým občanům. Chceme politiku bez korupce a státní správu, která odpovídá nárokům 21. století.

Moderní a férový stát

Chceme stát, který občany bere jako své partnery. Přejeme si státní správu, která zvládne všechny výzvy 21. století. Politiku, která není semeništěm korupčních skandálů. A děláme maximum pro to, aby se tyto ideály staly skutečností.

Svobodná společnost

Historie nás učí, že svoboda není samozřejmostí. Věříme, že každý z nás utváří svobodnou, demokratickou a tolerantní společnost. Dlouhodobě podporujeme nezávislost médií a svobodu projevu v online prostředí.

Jsme členem Sítě k ochraně demokracie

Na život ve svobodné a demokratické společnosti jsme si zvykli, přitom není samozřejmostí. O demokracii je potřeba pečovat a chránit ji. Proto jsme se stali členem ochranademokracie.cz Pokud také chcete přispět k debatě o naší demokracii, identifikaci rizik a odvrácení hrozeb, přidejte se! 

Budu na příjmu

Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.
Pomůžu jako dárce

Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!

Funguje to!

Podařilo se nám už prosadit 15 zákonů pro transparentnější a férovější stát. Pomohli jsme odhalit skutečné sponzory politických stran. Díky registru smluv už víme, za co stát utrácí. Díky majetkovým přiznáním politiků může veřejnost hlídat, aby nikdo ve funkci zázračně nezbohatnul. 

Krok po kroku pomáháme vytvořit takový stát, na který můžeme být jako občané hrdí. Moc si ceníme každé pomoci a děkujeme za ni.

Lobbujeme

Oslovujeme politiky s návrhy účinných opatření, která zprůhledňují stát, šetří veřejné peníze a omezují prostor pro korupci. Zjišťujeme jejich názory a upozorňujeme je na úskalí jiných návrhů. Komunikujeme s členy vlády, poslanci i senátory na osobních schůzkách i po telefonu. A vždy se ptáme i na názor těch, na které budou mít zákony největší dopad - ať už jsou to úřady, starostové nebo státní firmy.

Kampaňujeme

Významné změny v protikorupčních zákonech potřebují velkou podporu veřejnosti. Stejně tak se občanská společnost musí hlasitě ozvat, když se politici dopouštějí faulů na demokracii. Naše opatření proto představujeme co nejvíce lidem, fauly pískáme tak, aby byly slyšet ve všech koutech republiky. Komunikujeme s novináři, pořádáme happeningy, vytváříme videa a grafiky, a pokud všechny standardní cesty zklamou a protikorupční opatření jsou v ohrožení, spouštíme masivní letákovou či billboardovou kampaň.