Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Vážení úředníci ÚOHS, jednejte!

Vážení úředníci ÚOHS, jednejte!

  Sdílet: 16. 07. 2018

  Nemocnice České Budějovice zadala bez soutěže jedné firmě zakázky na dodání léků v celkové hodnotě 200 milionů korun. Firma Phoenix, a.s. dodala v letech 2017 až 2018 nemocnici 697 zakázek bez veřejné soutěže. Upozornit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na tento problém by stálo 10 000 za každou zakázku, tedy 6 970 000 korun. Vážení úředníci ÚOHS, proto Vás upozorňujeme touto cestou. Konejte.

  V únoru 2017 spolky Oživení, o.s. a EconLab, z.s. provedly monitoring nákupů nemocnic. Z monitoringu vyplynuly značně znepokojivé údaje, které vedly k přesvědčení, že nemocnice porušují zákon o zadávání veřejných zakázek. Abychom mohli ÚOHS informovat o tom, že konkrétní zadavatel systematicky porušuje zákon, museli bychom za každý jednotlivý případ porušení (tedy za každou jednotlivou veřejnou zakázku) složit na účet ÚOHS 10,000,- Kč. Jen podnět na Nemocnici České Budějovice by nás vyšel na téměř 7 milionů korun!

  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!