Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Proběhl seminář k tématu státních úředníků

Proběhl seminář k tématu státních úředníků

  Sdílet: 22. 05. 2013

  Diskutovali jsme s politiky a odborníky o návrhu zákona o státních úřednících, který míří na vládu, a o možnosti novelizovat neúčinný a stále odkládaný služební zákon. Výstupy semináře jsou zajímavé.

  Účastníci diskuze se většinově shodli na následujících bodech:

 • Návrh zákona o státních úřednících vykazuje velkou řadu systémových nedostatků. Jejich shrnutí obsahuje tabulka vypracovaná Lenkou Petrákovou (viz přílohu).
 • Většina účastníků se shodla na tom, že neúčinný služební zákon 218/2002 Sb. je komplexnější, systematičtější a kvalitnější a je na místě diskutovat o jeho novelizaci a především uvedení do praxe.
 • O konkrétní podobě legislativního řešení se povedou diskuze mezi poslanci především v průběhu léta. Jeroným Tejc přiblížil návrh novelizace služebního zákona a vyzval koaliční poslance ke spolupráci. Stanislav Polčák uvedl, že pokud je hodnocení návrhu zákona o státních úřednících ze strany Rekonstrukce státu správné, což účastníci potvrdili, domnívá se, že vládní návrh nenaplňuje Programové prohlášení vlády a jsou připraveni o návrhu dál jednat.
 • Evropská komise nebude automaticky považovat přijetí zákona o státních úřednících za splnění podmínek pro čerpání fondů. Pokud zákon nebude zajišťovat odpolitizování státní správy, čerpání zůstává ohroženo.
 • Podrobný zápis ze semináře je k dispozici zde.
  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!