Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

TOP09 i ČSSD už jednají o protikorupčních opatřeních Rekonstrukce státu

TOP09 i ČSSD už jednají o protikorupčních opatřeních Rekonstrukce státu

  Sdílet: 11. 09. 2013

  K předvolebnímu prohlášení Bla bla nevolím se připojují přední kandidáti

  Praha 11. 9. 2013 – Aktuální kampaň Rekonstrukce státu „Bla bla nevolím“ má už první podporovatele z řad bývalých poslanců. Oficiální prohlášení o spolupráci zaslala Česká strana sociálně demokratická. Rekonstrukce státu věří, že jasnou podporu protikorupčním zákonům zašle postupně maximum kandidátů.

  Jan Farský, Starostové pro Liberecký kraj (na kandidátce TOP09): „Rekonstrukce státu mi přijde unikátní v přístupu – není jen kritikou, ale prosazuje zákony, o kterých se dlouhodobě mluví, jak jsou potřebné, ale pořád chybí vůle je prosadit. To je velká slabina sněmovny – často něco jiného poslanci říkají, něco jiného dělají... Jedním z podporovaných opatření je i zákon o zveřejňování smluv, pod kterým jsem podepsán a o jehož prosazení se už dva roky snažím.

  Helena Langšádlová, TOP09: „Korupce, divoká privatizace nebo bankovní krize zasáhly občany v takovém rozsahu, že ti přestávají důvěřovat v demokratické instituce, a co hůř, i v demokratický systém jako takový. Rekonstrukce státu přichází s návrhy, které by měly po svém naplnění zabránit dalšímu selhávání systému a přispět k tomu, aby se navracela důvěra veřejnosti v demokratický proces i instituce. A to je jediná správná cesta, kterou pro naši společnost vidím.

  Z vyjádření Jeronýma Tejce z ČSSD:Děkujeme za návrh spolupráce ve věci přípravy a prosazení opatření, která by měla pomoci bojovat s korupcí v České republice. O každém bodu jsme připraveni podrobně jednat a hledat společně řešení, které bude účinné, funkční a legislativně bezchybné.

  Věra Jourová, ANO2011: „K aktivitám projektu Rekonstrukce státu se připojujeme s chutí. Odpovídá to našemu programu a celkovému nastavení našeho hnutí. Vítáme, že v republice existuje platforma, která umí problémy pojmenovat a nabízí jasná řešení.

  Vyjádření Rekonstrukce státu:

  David Ondráčka, Transparency International: „Chceme, aby se teď před volbami upsalo pro podporu osmi zásadních protikorupčních zákonů co nejvíce kandidátů relevantních stran. Jasné přihlášení se k této agendě velmi pomůže rychlenému přijetí zákonů hned po volbách. Většina z nich byla v minulém období už důkladně prodebatována a je legislativně připravena, nyní je stačí přijmout.

  Pavel Franc, Ekologický právní servis: Kandidáty, kteří jasně nedeklarují, že hodlají protikorupční zákony podpořit, doporučíme voličům ve volbách takzvaně „vykřížkovat“. Bla bla totiž nikdo nevolí.

  Kontakty:
  Nikola Hořejš, Ekologický právní servis: 775270214

  Pořádajícími organizacemi jsou Transparency International – Česká republika, Ekologický právní servis, Oživení, Brnění, Centre of Excellence in Good Governance, Centrum aplikované ekonomie (zIndex), Glopolis, Inventura demokracie, Iuridicum Remedium, Kohovolit.eu, Nadační fond proti korupci, Naši politici, Otevřená společnost, PragueWatch, Pražské fórum, ProAlt, Zaostřeno a Zelený kruh. Iniciátorem a koordinátorem je Ekologický právní servis. Mezi hlavní donory patří Fond Otakara Motejla, US Embassy, Delikomat, Jan Barta a další

  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!