Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Poslanci ve výborech jednali o služebním zákoně

Poslanci ve výborech jednali o služebním zákoně

  Sdílet: 25. 06. 2014

  Jak jsme informovali včera, členové Ústavně právního výboru a Výboru pro veřejnou správu dnes jednali o komplexním pozměňovacím návrhu služebního zákona. Zároveň vyšla zajímavá studie na téma platů státních úředníků z dílny think tanku IDEA a členské organizace Rekonstrukce státu Zaostřeno o.p.s.

  Výbory prozatím nepřijaly žádné usnesení. Výbor pro veřejnou správu se nemohl na jednotném stanovisku dohodnout. Ústavně právní výbor bude o celém návrhu i navrhovaných změnách hlasovat tento pátek.

  Zároveň bychom chtěli upozornit na dnes vydanou studii Petra Bouchala a Petra Janského "Státní úředníci: Kolik jich vlastně je, kde a za jaké platy pracují?" ve spolupráci think tanku IDEA a Zaostřeno o.p.s., která mimo jiné upozorňuje, že státní úředníkům v posledních letech klesají platy, což snižuje atraktivitu práce ve státní správě. Více se dozvíte ve studii.

  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!