Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Rekonstrukce státu se setkala s vedením hnutí ANO

Rekonstrukce státu se setkala s vedením hnutí ANO

  Sdílet: 28. 11. 2014

  Na konci listopadu jsme jednali s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a poslanci Radkem Vondráčkem a Janem Sedláčkem, kteří jsou v klubu ANO garanty rekonstrukčních zákonů.

  A jaké jsou výsledky setkání?

 • Domluvili jsme se na další spolupráci ve formě pravidelných schůzek, abychom měli aktuální informace o přípravě jednotlivých zákonů a dalších krocích.
 • ANO seznámí Rekonstrukci státu s postupem k zadání dopadové studie k zákonu o registru smluv. Protože je zákon projednáván ve Sněmovně již rok, navrhne ANO zařazení zákona nejpozději na únorové sněmovní schůzi.
 • ANO bude usilovat o to, aby vznikla pracovní skupina, která vydefinuje sporné body u zákona o financování politických stran a představí harmonogram jeho projednávání. Rekonstrukce státu zašle stanovisko ohledně řešení nezávislého dozorového orgánu zástupcům hnutí ANO.
 • Předseda Babiš zašle dopis ministrovi Dienstbierovi s žádostí o předložení prováděcího zákona o rozšíření pravomocí NKÚ a novely zákona o střetu zájmů ohledně úpravy majetkových přiznání politiků.
 • Znovu se uvidíme s poslanci hnutí ANO - garanty jednotlivých témat v prosinci a v polovině ledna se opět sejdeme ve stejné sestavě i s předsedou hnutí.
  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!