Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Kulatý stůl na téma financování politických stran

Kulatý stůl na téma financování politických stran

  Sdílet: 07. 04. 2015

  Uspořádali jsme kulatý stůl ke změnám financování stran a volebních kampaní. Za účasti zástupců všech koaličních stran, stranických i externích odborníků, Ministerstva vnitra a Úřadu vlády jsme diskutovali o sporných bodech. Řada z nich přetrvává, nicméně některá témata mají mezi stranami podporu – např. zavedení transparentních účtů na dary a na volební kampaně či rotace auditorů.

  V tuto chvíli (od 2. 4. do 17. 4. 2015) probíhá zkrácené meziresortní řízení k příslušným novelám zákonů. Lze očekávat velké množství připomínek a bude důležité sledovat, jak s nimi při vypořádávání naloží Ministerstvo vnitra. Do konce dubna by měl být návrh předložený vládě.

  K tématu financování stran jsme také vydali publikaci s názvem „Kontrola financování stran. Porovnání dohledových institucí ve vybraných evropských státech”. Publikaci jsme poskytli účastníkům kulatého stolu a zaslali i vybraným poslancům a členům vlády, kteří se tématem zabývají. Ke stažení je k dispozici zde.

  Sdílet:

  Budu na příjmu

  Chci být v obraze a dostávat informace o tom, co podstatného se v politice děje a jak politici plní své sliby.

  Odesláním požadavku vyjadřujete souhlas se zasíláním e-mailů za účelem šíření informací o našich aktivitách. Více o zpracování osobních údajů.

  Pomůžu jako dárce

  Podpořím férovější a průhlednější politiku v Česku.

  Systémová změna je běh na dlouhou trať. Prosíme zvolte raději nižší častku, ale zasílanou měsíčně. Děkujeme!