Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Ambasadorem v Rekonstrukci státu: Z řadového voliče aktivním občanem

Ambasadorem v Rekonstrukci státu: Z řadového voliče aktivním občanem

  Sdílet: 28. 08. 2019

  Prosadit 6 protikorupčních zákonů a den co den dohlížet na to, jestli nás politici netahají za fusekli? Bez našich ambasadorů, dobrovolníků z řad aktivních občanů, bychom to zvládali jen horko těžko. Právě oni jsou spojkou mezi občany a konkrétními politiky. Připojte se k nim už 13. září na společném setkání v Jihomoravském kraji.

  Když před sněmovními volbami v roce 2013 vznikla protikorupční platforma Rekonstrukce státu, její raketový start se neobešel bez pomoci dobrovolníků - našich ambasadorů. Zavázat okolo 1500 kandidátů do Sněmovny včetně více jak 160 zvolených poslanců k tomu, že prosadí 9 protikorupčních zákonů, se zdálo jako nadlidský úkol. Přesto to zvládli. A naše práce stojí na jejich aktivním zapojení dodnes.

  Ambasadorství je samozřejmě závazek, ale neznamená to, že člověk musí dělat něco, co nechce, a co by jinak nedělal sám z vlastního přesvědčení. Takhle má možnost dělat něco smysluplného s podobně smýšlejícími lidmi, s profesionálním týmem Rekonstrukce státu, a ještě si u toho rozšířit obzory.
  Tomáš Nespěchal ambasador Rekonstrukce státu

  Naši ambasadoři jsou občané, kterým není politické dění v naší zemi lhostejné a kteří chtějí měnit politiku k lepšímu. Záleží jim na demokracii a chtějí o ni pečovat. Komunikují s politiky, schází se nimi a představují jim naše stanoviska k připravovaným zákonům. Především je to ale příležitost, jak se poznat s lidmi, kteří to cítí stejně. I proto pravidelně vyrážíme do různých koutů republiky, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, uvítali do party nové ambasadory a společně naplánovali nadcházející kampaně. Tentokrát se potkáme v Krásensku u Brna.

  Jsme skvělá parta - studenti, zaměstnanci, podnikatelé i důchodci, máme mezi sebou voliče a fanoušky politických stran napříč spektrem, takže už jenom proto je častokrát o zábavu postaráno. Užíváme si to a současně na sobě pracujeme, pomáháme si a dělíme se o zážitky a zkušenosti.
  Petr Boháč ambasador Rekonstrukce státu

  Na podzimním setkání budou mít noví ambasadoři možnost setkat se experty z oboru i členy týmu Rekonstrukce státu. Kromě ambasadorských nováčků, kteří stejně jako oni právě naskakují do rozjetého vlaku, se ale seznámí i se zkušenými ambasadorskými veterány. Mezi ně patří i Petr Boháč, který je s Rekonstrukcí státu od samotného začátku: “Ambasadorství ze mne bez nadsázky udělalo lepšího člověka. Bývaly doby, kdy jsem o politice ale hlavně o politicích nevěděl vůbec nic, ale přitom mi bylo všechno jasné. Moje názory ve skutečnosti nebyly vůbec moje, ale názory druhých. Pro politiky bylo hodně lehké mne obalamutit a vnutit mi svou vůli. Teď, když díky svému aktivnímu přístupu vím, jak věci ve skutečnosti fungují, není tak lehké mi cokoli nalhat,” říká k tomu, co mu zapojení přineslo.

  Kromě nezbytného večírku čeká ambasadory na setkání také beseda s ústavním právníkem či politiky, nebo vzdělávací aktivity na téma nezávislosti justice, ústavních pravomocí prezidenta a protikorupčních zákonů, které Rekonstrukce státu prosazuje. Pro ty, kdo se chtějí naučit, jak komunikovat s politiky, to je ideální příležitost.

  Rekonstrukce státu je pro mě ztělesněním občanské společnosti. Ambasadorství mi dává pocit, že ‘jde něco dělat’ věcně, s odbornou podporou, že se lze i v dané situaci pokusit o víc, než jen si doma zanadávat na poměry, ale vlastně je pasivně tolerovat.
  Monika Dobrovodská ambasadorka
  V Rekonstrukci se mi líbí skvělý přístup a podpora organizačního a  právního týmu, kteří mi ambasadorstvi výrazně zjednodušují. Navíc su Brňák a v Brně mame svoji skvělou a autentickou buňku.
  Tomáš Nespěchal ambasador Rekonstrukce státu

  Pojeďte s námi! Nezáleží na věku, politických preferencích ani zkušenostech. Důležité je mít chuť zasadit se o pozitivní změnu. Všechno ostatní vás už naučíme. Přihlásit se můžete do čtvrtka 5. září přes tento formulář. Facebookovou událost potom najdete tady.

  Občanskému lobbingu zdar!

  Sdílet: