Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Ambasadoři Rekonstrukce státu společně načerpali energii pro další volební období

Ambasadoři Rekonstrukce státu společně načerpali energii pro další volební období

  Sdílet: 27. 10. 2021

  Po více než roce se naši ambasadoři a ambasadorky ze všech částí republiky sešli na společném víkendovém setkání, tentokrát v Dobřichovicích u Prahy. Bavili jsme se o tom, jaké výzvy na nás čekají v novém volebním období, a stavili se za námi i politici.

  Podzimní setkání Ambasadorů

  Ambasadoři jsou dobrovolníci z řad aktivních občanů, kteří ví, že demokracii je potřeba stavět odspodu. Proto se pravidelně scházejí, aby načerpali elán a potřebné informace od Rekonstrukce státu. Pro vydařený začátek je potřeba ohlédnout se do minulosti. Proto jsme si připomněli hlavní milníky uplynulého volebního období, a to jak ty úspěšné, tak ty neúspěšné. Shrnuli jsme dopady naší volební kampaně Volte hypervýhodně, se kterou nám ambasadoři pomohli v ulicích měst. Pak jsme se věnovali budoucnosti - plánům na následující čtyři roky. Seznámili jsme se s prvními kroky, které se již podnikají, a to snahou dostat naše témata do vládního programu, vybudování protikorupčních orgánů vlády a Sněmovny a pracovních skupin pro naše témata. S povděkem jsme přijali informaci, že v naší snaze nebudeme sami a je navázána spolupráce s celou řadou neziskových organizací a občanských iniciativ.

  Za politikem do parlamentu i na pivo

  Pro úspěšné prosazení našich cílů je potřeba pomoc ze strany veřejnosti. Proto plánujeme brzy odstartovat sérii různých formátů, kde se budou ambasadoři, ale i další zájemci z řad občanů setkávat s politiky. Chystáme tak například ambasadorské dny v Parlamentu, besedy se zástupci politických stran či pivo s regionálními politiky. Ambasadoři se také shodli na tom, že je potřeba zapracovat na osvětě u občanů, a plánujeme tedy rozjet přednášky na středních školách a v seniorských klubech.

  Na setkání dorazil senátor David Smoljak a senátorka Renata Chmelová

  Beseda se senátory

  Obvykle za politiky chodíme my. Čas od času ale zavítají politici za námi, aby se s námi podělili o osobní zkušenosti. Tentokrát na ambasadorské setkání pozvání přijali senátor David Smoljak a senátorka Renata Chmelová. Oba mají společné to, že se nejdřív dění kolem sebe snažili změnit jako aktivní občané a až později se rozhodli vstoupit do politiky, ač to, jak oba přiznali, nikdy neplánovali.

  Přidej se

  Pokud se také chceš podílet aktivně na zlepšování politického prostředí a boji proti korupci v České republice, přidej se k nám. Ideální je připojit se k nám na některou z budoucích plánovaných akcí, ať si vytvoříš představu o tom, co ambasadorství obnáší. Napiš na zapojse@rekonstrukce.cz a domluvíme se, co dál.

  Akce se uskutečnila v rámci projektu "Pre-election Civic Lobbying Accelerator”. Je součástí programu CIVIC Europe, inkubátoru pro lokální občanské iniciativy, organizace či jedince ve střední, východní a jižní Evropě, který je realizovaný organizacemi MitOst a Sophia Platform a financovaný Stiftung Mercator.

  Sdílet: