Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Oprava: Výroky mediálních radních

  Sdílet: 03. 07. 2020

  Před zasedáním volebního výboru PSP ČR, 8. června, jsme publikovali rešerši výroků mediálních radních, u kterých stojí za to se zamyslet, jestli nenarušují důstojnost funkce radního. A nechali jsme se přitom napálit falešným twitterovým účtem, který se vydává za Ladislava Jakla. Omlouváme se.

  Vážený pane Jakle,

  před zasedáním volebního výboru PSP ČR, konkrétně 8. června t.r. jsme za Rekonstrukci státu publikovali rešerši výroků mediálních radních jako podklad pro rozhodování členů výboru o odvolání radního Zdeňka Šarapatky.

  Do této rešerše jsem zahrnul vedle patnácti dalších i výrok z twitterového účtu “Ladislav Jakl”: „Tak izraelský ministr zdravotnictví šel proti mainstreamu a nekorektně řekl, že COVID-19 je Boží trest za homosexualitu. Pak sám onemocněl. 1) Neřekl to. 2) I když to neřekl, tak s ním souhlasím.“ Účelem rešerše bylo ukázat příklady toho, kdy by mohlo dojít k narušení důstojnosti funkce radního, proto jsem připojil i komentář: “Podněcování k nenávisti vůči skupině osob na základě sexuální orientace”.

  Z Vašeho vyjádření (na blogu) vyplývá, že twitterový účet nemáte, a tedy nejste autorem zmíněného výroku. Za jeho zařazení do rešerše se Vám proto omlouvám. Nechal jsem se prostě napálit falešným účtem.

  Z našich podkladů čerpal pro svůj článek na hlidacipes.org Ondřej Neumann, který už omluvu do článku doplnil.

  Text této omluvy publikujeme také na webu Rekonstrukce státu (a odeslali jsme na ladislav.jakl@institutvk.cz).

  Zároveň bych Vás, pane Jakle, rád upozornil na to, že se za Vás vydává osoba provozující výše odkazovaný twitterový účet. Používá mimo jména i fotku Vaší osoby. Což je proti pravidlům používání sítě Twitter a lze tedy doporučit, abyste o tom Twitter informoval pomocí tohoto formuláře.

  S pozdravem a přáním všeho dobrého zejména ve funkci radního pro rozhlasové a televizní vysílání

  Martin Luhan

  Sdílet: