Chceš demokratické Česko bez korupce? Klikni a podpoř naše aktivity darem.

Dobrovolníci z celé republiky prosazují protikorupční zákony. Přidej se k nim!

Do voleb zbývá šest měsíců, politici ale pořád dluží občanům hned několik protikorupčních zákonů, které jsou přitom krok od schválení. Pojďme s tím společně pohnout. Právě díky ambasadorům Rekonstrukce státu, tedy dobrovolníkům a dobrovolnicím ze všech koutů republiky, se nám podařilo prosadit už osm klíčových opatření, které zprůhledňují stát a šetří veřejné peníze. Než se navolí nová Sněmovna, bude třeba ještě pořádně zabrat. A potom také politikům za jejich hlasování vystavit vysvědčení. Pokud už tě nebaví nečinně sedět a nadávat, pojď nám s tím pomoci!

Politikům by mělo být vidět pod prsty. My, voliči a voličky, jim jen svěřujeme důvěru v rozhodování o našich penězích. Proto potřebujeme pojistky, že naši důvěru nezneužijí - protikorupční zákony. Takové zákony však nejsou pro politiky vždy prioritou. Rekonstrukce státu je tu od toho, aby to tak nenechala.

Nejsme ale jen parta právníků a lobbistů. Součástí Rekonstrukce státu jsou aktivní občané z celé země, bez kterých bychom žádný zákon neprosadili. Naši ambasadoři a ambasadorky jsou spojkou mezi politiky a občanskou společností ze všech koutů země - jsou to občanští lobbisté. Komunikují s politiky, sledují jejich hlasování a podílejí se na veřejných kampaních. A všechno tohle bude v následujících měsících potřeba.

Není současná politika podle tvého gusta? Pomoz nám to změnit. Nezáleží na tom, odkud jsi, nebo v jakém oboru pracuješ. Pokud máš chuť zasadit se o změnu, naučit se jednat s politiky a poznat partu podobně smýšlejících aktivních občanů, připoj se k nám. Stačí se nezávazně ozvat naší koordinátorce Zuzce, která ti vše vysvětlí.

V následujících měsících budeme lobbovat zejména za odstranění korupčního prostředí v exekucích. Současný systém žene lidi do dluhových pastí a prostor pro korupci je zde obrovský. Další prioritou je kontrola státních firem. Na více než bilion korun z veřejných peněz, se kterými státní firmy hospodaří, totiž v současnosti nedohlédne žádný nezávislý orgán. To samé se týká rozdělování rozpočtů na krajích. Vláda i zákonodárci mají ale i další resty: například v digitalizaci či v oblasti nezávislosti médií.

Spočítat to politikům a političkám samozřejmě můžeme u volebních uren. V Rekonstrukci státu jim to ale spočítáme už předtím - máme data o tom, jak poslanci poslední 4 roky o klíčových zákonech hlasovali. Před koncem volebního období je vyhodnotíme a tohle vysvědčení předáme co nejvíce voličům. I na tom se budeš jako ambasador podílet.

Přidej se do naší party a staň se občanským lobbistou nebo lobbistkou!